19 Eylül 2013 Perşembe

CİLDİ KORUMANIN ALTIN KURALLARI


1 Numaralı sorun “ GÜNEŞ”tir: Tek cümle ile ifade edilecek olursa, güneşe karşı çok dikkatli olun! Çünkü cildin erken yaşlanmasında en büyük etken güneştir.

Güneş gözlüğü takın: Yaz-kış demeden güneş gözlüğü kullanın. Bu şık tedbir, göz çevresindeki kırışıklıkların önlenmesinde, bütün kremlerden daha etkilidir.

Gülün, gülün, gülün!: Gülme harika bir yüz jimnastiğidir. Emin olun, hiçbir kozmetik sizi neşe ve tebessümden daha fazla güzelleştiremez.

Lütfen kaşlarınızı çatmayın: Çatık kaşların itici görünmesi bir yana, bu mimik alnınızın zamanından önce kırışmasına yol açar.

Kendinizi stresten koruyun: Nasıl diye sormayın. Cevabını bulmayı gerçekten isteyin!

Beslenmenize özen gösterin: Mümkün olduğu kadar bol meyve, sebze, balık ve baklagilleri tüketin. Salata ve yemeklerde zeytinyağı kullanın.

İyi uyuyun: Cilt yeni hücrelerini gece uyku sırasında oluşturur. Ayrıca havası temiz bir odada, iyi uyunmuş bir gecenin sonrasında, aynadaki farkın ne olduğunu bilmeyen yoktur. Bunun için herşeye değer! Gece bitki çayları mı içersiniz, erken yatmak için yaşamınızı baştan mı düzenlersiniz, gerilim filimlerinden veya heyecanlı romanlardan vaz mı geçersiniz bilinmez…Bunlar size özel seçimler olacaktır.

Kilonuzu koruyun: Deri kilo aldıkça gerilir, verdikçe gevşer, zamanla da esnekliğini kaybeder. Her yaz bikini rejimi yapıp, kış gelince kilo alanlar, günün birinde yaza yeniden incecik girseler bile, bunun güzel görünmeye yetmediğini öğrenirler…

Hava kirliliği: Şehirde yaşamanın bedeli kirli havayı ve egzos dumanlarını solumaktır. Derimiz de hava kirliliğinden payına düşeni alır. Doğada olmaya ne kadar çok zaman ayırırsanız, cildinizi o kadar ödüllendirmiş olursunuz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İzleyiciler

Katkıda bulunanlar